HTC One S Black – może lepiej nie kupować?

Miał to być wpis o moich wrażeniach z używania HTC One S Black, a także o jego zaletach.

Niestety, po trzech tygodniach użytkowania, z czystym sumieniem nie polecę tego telefonu. W moim egzemplarzu, po tak krótkim czasie, zaczął ścierać i wykruszać się “lakier” z górnej krawędzi i w okolicach gniazda USB.Według marketingowców HTC ta czarna, matowa powłoka jest sześciokrotnie twardsza od stali – może w laboratorium, bo w mojej kieszeni już nie :/ A dodam, że nie noszę tam kluczy, ani innych ostrych przedmiotów. Telefon nie wypadł mi też z ręki.
Po krótkim poszukiwaniu okazało się, że ten problem nie dotyczy tylko mnie, lecz również innych osób rozsianych po całym globie. Co ciekawe, ta przypadłość nie dotyczy szarej wersji telefonu.

HTC wypuściło bubla na rynek i oficjalnie się do tego nie przyznaje. Są jednak osoby, które zwróciły się do serwisu i najczęściej otrzymują nową obudowę z lekko “stępioną” górną krawędzią oraz fazowaniem wokół portu USB. To rozwiązanie ponoć pomaga i użytkownicy nie zauważają ścierania, czy wykruszania powłoki.

Niemal dwa lata byłem posiadaczem HTC Desire Z i nawet gdy dwa razy spadł na kamienie, to widać było na nim tylko wgniecenia na rogach. Mimo tego, żaden lakier, czy powłoka nie zaczęła z niego schodzić (nie liczę klapki baterii 😉 ).

O ile wybrałem model z procesorem Snapdragon S4 i pod prawie każdym względem byłem z niego zadowolony, to z wyborem koloru “dałem ciała”. Teraz poczekam około dwóch tygodni aż mój telefon wróci z serwisu.

[Aktualizacja – 2012.10.02]
Dzięki uprzejmości mardon85 – użytkownika xda developers umieszczam zdjęcie HTC One S z łuszczącą się powłoką. Na moim egzemplarzu występował ten sam problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *